Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 35 чоловік

ДПА

Дата: 7 лютого 2018 о 14:03, Оновлено 23 лютого 2021 о 23:07

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ 2020

Обов’язковою є атестація з української мови.

Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

ДПА проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки України.

ДПА може проводитися у формі ЗНО. Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.

Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться у табель навчальних досягнень (4 клас), до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.

Про нововведення з 2020 року

Введення обов’язкової держатестації є закономірним підсумком впровадження освітньої реформи, яка дозволяє Україні перейти на нові стандарти навчання. Досі залишається відкритим питання, в якій формі дев’ятикласники складатимуть атестацію – в тестовій формі або вільній. Але є інформація, що технологія ЗНО для учнів 9-х класів буде повністю реалізована тільки до 2027-го року

Новини, що стосуються ДПА 2020:

  • результати міжнародних мовних іспитів тепер можуть зараховуватися як оцінка ДПА;
  • право проходити ДПА отримали учні, які перебувають у слідчому ізоляторі, – проведення заходу ляже на плечі навчального закладу, за яким закріплено СІЗО;
  • з переліку предметів, доступних для здачі, був виключений російську мову з-за міждержавного конфлікту;
  • учні, що проживають на окупованих територіях, можуть пройти атестацію екстерном у навчальному закладі, рекомендованому органами управління освітньої сфери;
  • учні коледжів і технікумів, які за результатами минулого атестації одержали незадовільну оцінку, в новому навчальному році отримають право на перездачу;
  • у іспит з іноземної мови планується включити аудіювання, яке дозволить школярам підготуватися до такого формату оцінювання в рамках ЗНО.

Хто буде звільнений від ДПА

Як і в старій освітній системі, деякі категорії учнів можуть розраховувати на звільнення від екзаменаційного випробування. Послаблення даються для:

  • юних мам – учениць, які перебувають у допологовій або декретній відпустці;
  • школярів з ослабленим здоров’ям, вимушених одночасно лікуватися та проходити навчання в спеціалізованих реабілітаційних центрах;
  • учнів з захворюваннями опорно-рухового апарату та центральної нервової системи;
  • дев’ятикласників, які беруть участь у спортивних та освітніх змаганнях міжнародного рівня, до цієї ж категорії відносяться учасники шкільних олімпіад, зборів, творчих конкурсів і виставок;
  • випускників, які постраждали внаслідок стихійного лиха форс-мажорних обставин у регіоні проживання;
  • володарів нагород і сертифікатів з певної дисципліни (звільняються від здачі тільки цього предмета).

Звільнення для всіх категорій учнів дається тільки на підставі офіційних документів – довідки з медичної або соціальної установи, сертифікат, запрошення на конкурс і т. п.

Предмети, обов’язкові до здачі в 2020 році

Згідно з українським законодавством, дев’ятикласникам належить пройти перевірку по трьом дисциплінам, два з яких є обов’язковими – це українська мова + література і математика, і один – на вибір.

Серед вільних дисциплін представлені:

  • Історія;
  • Іноземна мова;
  • Біологія;
  • Фізика;
  • Географія;
  • Хімія;
  • Інформатика;
  • Зарубіжна література;
  • Практичний курс з правознавства.

Найскладнішим у структурі ДПА залишаються зміни щодо мовного питання. На тлі виключення зі списку вільних для вибору предметів російської мови, як і раніше діють закони щодо мови національних меншин. Учні шкіл або класів, де в програму включена мова національної меншини, мають право вибрати свою рідну мову в якості додаткової при атестаційної перевірки.

Обов’язкові предмети педради вибирати не можуть, але право вибору третьої дисципліни школа може залишити за собою. У цьому випадку вчителі мають орієнтуватися на побажання учнів та їх батьків, навіть якщо освітня установа дає поглиблені знання по абсолютно іншій науці.

Якщо набирається достатня кількість бажаючих, педрада зобов’язана організовувати атестацію з будь-якої іноземної мови. Найчастіше це та мова, що вивчається в даному закладі – англійська, німецька, французька та ін

Орієнтовні дати для ДПА-2020

Строго фіксовані дати проведення ДПА характерні тільки для випускників-одинадцятикласників. Їх встановлює Міносвіти, заздалегідь попереджаючи про терміни педколективи, а ті, у свою чергу, школярів. Для дев’ятикласників ситуація йде трохи інакше – точні дати встановлюються на місцях за рішенням педагогічної ради.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.